Gong

 Na svých lekcích jógy hraju během relaxace na gong. Dále pořádám skupinové i individuální Gongové lázně (koupele), což je relaxační zážitek, druh terapie zvukem, při kterém dochází k dokonalému uvolnění fyzického těla i mysli.  
Další použití gongů je při Gonga Nidře, která kombinuje klasickou Jóga Nidru a hraní na pečlivě vybranou kombinaci gongů.  

Gong je posvátným a starodávným nástrojem léčení, omlazení a transformace. Vytváří silné a mocné zvukové vlny, které je možné téměř vnímat velým povrchem těla, dotknout se jich, tyto vlny stimulují fyzické tělo tím, že na jeho povrch působí, stimulují pokožku a vlastně každou buňku v těle. Na fyzické úrovni gong uvolňuje napětí a bloky v těle, stimuluje lepší fungování hormonálního a nervového systému, zvyšuje pránu (naši životní a životadárnou sílu) a zlepšuje oběh. Také stimuluje nervová zakončení, a tak dokáže pomáhat v hojení nejrůznějších zranění, především těch, kdy došlo k poškození nervů.

Fyzická bolest i některé nemoci mohou být často spojeny s příčinami souvisejícími s emocemi a stresem, proto gong příznivě ovlivňuje fyzické zdraví i v těchto oblastech. Zvuk a vibrace gongu také stimulují hormonální systém tak, aby fungoval lépe, na nejvyšší možné úrovni. Zvuk gongu přímo ovlivňuje hypofýzu, což následně vyvolá proces vedoucí k vyladění celého hormonálního systému na jeho optimální úroveň.

Gong dále pracuje do velké hloubky na mentálním, emocionálním i spirituálním těle. Čistí a zklidňuje mysl. Doslova se proseká zmatkem, který někdy v mysli máme, a vyčistí podvědomou mysl od nepořádku, který tam většina z nás má páté přes deváté uložený, a tak odhalí zářící a autentické JÁ. Gong má schopnost okamžitě nás uvést do neutrální mysli, která je moudrá a neposuzuje. Pomáhá přepnout mysl do nuly, do stavu ticha a nehybnosti, a my tak získáme přístup ke své vrozené vnitřní moudrosti.

Yogi Bhajan o gongu: „Gong je prvním i posledním nástrojem pro lidskou mysl, existuje jen jedna věc, která dokáže lidskou mysl zastavit a poručit jí, a tou je zvuk Gongu. Je to první zvuk Vesmíru, zvuk, kterým byl tento Vesmír vytvořen. Je to základní zvuk tvoření. Pro mysl je zvuk gongu něčím jako matka a otec, kteří ji přivedli na svět. Mysl nemá žádnou moc k tomu, aby gongu, na který je správně a dobře hráno, odolala.“